Yorki Biewer

Yorki Biewer dokładnie nazywają się Yorkshire Terrier Biewer. Jest to rasa, jaka cechuje się charakterystycznym umaszczeniem. Ma sierść czarno-białą, często wpadającą w odcienie złotawe albo stalowe. Mają niekiedy również białe łaty. Warto wiedzieć, że po raz pierwszy ten gatunek psów pojawił się mniej więcej Dystrybutor chemii gospodarczej w 1984 roku, a wszystko to za sprawą hodowli tejże rasy prowadzonej przez Gertrudę i Wernera Biewerów.
To od nich tenże typ psów domowych ma również swoje charakterystyczne nazewnictwo. Musimy wiedzieć, że rasy te pochodzą z Niemiec. Generalnie istnieje wiele rozmaitych rodzajów psów serwer dedykowany Yorkich. Są wśród nich także bardzo oryginalne umaszczeniem gatunki biało rudawe, które często posiadają także szare łaty. Jest to odmiana, jaką zwykło się określać mianem Pom-Pon. Jeszcze inne źródła podają natomiast, że jako pierwszy okaz tychże psów domowych był York Darling von Friedheck i Fru Fry von Friedheck a więc psy nazwane tak przez Biewerów.
W naszym kraju z kolei psy zwane Biewerami pojawiły się w 2006 roku. Od tego momentu od razu zyskały popularność wśród miłośników tychże gatunków zwierząt. Generalnie ta rasa nie jest ujęta w FCI.